•   info@marathon-masters.com

7.ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI İÇİN MARMARİS'TE BULUŞUYORUZ !   

Değerli Aquamasters Ailesi,  Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyona’'sını sizlerle tanıştırdığımız ilk günden bu yana yenilikçi, özel, keyifli ve her şeyden önemlisi sporcularımızın ve ailelerinin hak ettikleri değerde  güven içerisinde ve nitelikli şampiyonalarla sporcularımızı buluşturmaya özen gösterdik.  

 16 - 20 Mayıs  2018 tarihlerinde 7.kez  gerçekleştireceğimiz  ''Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası'’na, Güney Ege'mizin incisi Marmaris bir kez daha ev sahipliği yapacak.   Bilindiği gibi, sadece tek günlük bir etkinlikten ibaret olmayıp, farklı etkinlikleri bünyesinde barındıran bir şampiyonalar bütünü olan ve bu özelliği ile sadece ülkemizde değil, Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler içindeki en kapsamlı yüzme şampiyonası niteliğine sahip Aquamasters’ın, her zamanki yenilikçi yaklaşımı doğrultusunda hazırlanan şampiyona programında;   *16-18 Mayıs 2018 tarihlerinde  Dünya Şampiyonlarımız Ahmet Nakkaş ve Serkan Atasay' adına gerçekleştireceğimiz Profilo Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonasında sporcularımızın üç gün boyunca en üst düzeyde  performanslarını sergileyeceklerine inanıyoruz.  *İlk Açık Su etkinliğimiz ; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi önemli bir günün sabahında ülkemizin  en özel  koylarından birinde,  güvenlik içerisinde, performans ve dayanıklılığın üst düzeyde sergileneceği, 200 sporcu ile sınırlı '' Uluslararası Aquamasters  PROFiLO  DayanıklılıYüzmeMaratonu''' olacak.  

Aquamasters'ın bu çok özel etkinliğinin onur konuğu yine bir Dünya Şampiyonu olan  Miriam Hierath' ; sporcu ve Coach olarak Türk -Alman sportif dostluğuna da önemli katkıları olan Coach Miriam Hierath deneyimlerini sizlerle paylaşacak.  

 *19 Mayıs 2018  Cumartesi günü öğleden sonra gerçekleştireceğimiz ''Uluslararası Aquamasters Setur Marinas 4 x 500 mt Bayrak Yarışı'''nda 4 kişiden oluşan takımların toplamda 2000 mt kulaç atarak performanslarını sergileyecekleri, yine son derece çekişmeli geçeceğini tahmin ettiğimiz bir diğer açık su etkinliğimiz olacak. Etkinliklerimize ait detayları yarışma reglamanlarında bulabileceksiniz. Kulüp sporcusu olma mecburiyeti gerektirmeyen 100 takım (400 sporcu) ile sınırlandırılmış Bayrak yarışı etkinliğinin, daha öncekiler gibi; sporcularımız arasında dayanışmaya katkı sağlayacak, heyecanlı ve eğlenceli bir etkinlik olacağına inanıyoruz. Ülkemizde  Açık Su Yüzme branşının gelişmesi yönünde yıllardır emek veren, yüzme sporuna adanmışlığı ile yakınen tanıdığınız değerli hocamız Prof.Dr.Bahtiyar Özçaldıran  bu etkinliğimizin onur konuğu olarak sizlerle birlikte olacak.  

 * 20 Mayıs  Pazar günü sabahı startını vereceğimiz, geleneksel "Uluslararası Aquamasters  Martı Hotel Açık Su Yüzme Şampiyonası'''  ise 1500 mt ve  3000 mt  olmak üzere 2 farklı parkurda gerçekleştirilecektir.   

 Aquamasters'ın vizyonu ve misyonu içerisinde yer alan yüzme sporunun farkındalığına katkıda bulunmak, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel bir spor olduğunu geniş kitlelere ulaştırabilmek ve kitlelere deniz sevgisini aşılamak prensipleri kapsamında önümüzdeki dönemde  düzenlenecek olan çok özel etkinlikleri pek yakında sizlere buradan müjdeliyor olmaktan büyük mutluluk duyacağız. Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde gerçekleştirilecek olan ''7.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’' süresince, değerli destekcilerimizle birlikte sizlere, spor dolu, rekabetçi, bol sürprizli ve keyifli anlar yaşatmaya çalışacağımız organizasyona ait detay ve ayrıntılı bilgileri www.aquamasters.org web adresinden ve Aquamasters Spor Organizasyon facebook hesabımızdan iletmeye devam edeceğiz.   

 Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na bir kez daha ev sahipliği yapacak olan ve projenin gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen Marmaris  Belediye Başkanı Sn.Ali Acar ve ekibine, şampiyonalarımıza  destek veren  tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunarız.   

 Aquamasters Ailesi olarak her zaman olduğu gibi dostluk ve rekabet başlığı altında, güvenlik ve niteliğin önde geldiği, bol kulaçlı, keyifli ve coşkulu günler geçirmek için hepinizi Marmaris'e bekliyoruz.    

Sevgi ve Saygılarımızla.    

AQUAMASTERS  
YÖNETİM KURULU

HIZLI İLETİŞİM

Bizler, 1970 – 1980 arası İzmir’in yüzmede altın çağını yaşadığı zamanlarda çeşitli kulüplerde yüzen o zamanın küçükleriyiz. 40 yıl sonra, dostluklarımızın devam ettiği güzel bir kulüp ortamında Master Yüzücüler olarak tekrar birlikte yüzebilmenin keyfini yaşıyoruz. Bizimle birlikte aynı zamanda yüzmüş veya sonraki dönemlerde 25 yaş üzeri Master kategorisine geçmiş diğer yüzücüleri de bünyemize katmaya devam ederken, hiçbir yüzme geçmişi olmayan 25 yaş üzeri spor gönüllülerine de kapımız açık olmaya devam edecektir.