Datça Açık Su Yüzme Kampı

Anasayfa  /  Haberler  /  Datça Açık Su Yüzme Kampı

Datça Açık Su Yüzme Kampı


Düzenlenecek açık su yüzme kampında amaçlanan, yüzücülerin fiziksel kapasitelerinin, yüzmeyle ve beslenmeyle ilgili bilgi birikimlerinin artırılması ve tatil ortamında sosyal paylaşımlarının yapılmasıdır.

Antrenman parkurları Palamut Bükü, Ova Bükü, Hayıt Bükü ve Akvaryum Koyu gibi Datça’nın cennet koylarıdır. Günde iki sefer sabah ve akşam yapılan deniz antrenmanlarına birlikte başlanır ve hızlara göre gruplar halinde yüzülür. Sporcu kendi kapasitesine göre parkuru kısaltabilir. Sporcular, mayo, gözlük, bone, havlu, terlik, güneş kremi gibi kendi özel yüzme malzemelerini getirirler.
Konaklama yapılacak mekan, Knidos yolu üzerinde 100 dönüm çiftlik içerisinde restorasyonu yeni tamamlanmış 19.yy tarihi bir binadır. Dört farklı konut kompleksinden oluşan mekanların her birinde mutfak, buzdolabı, fırın, ocak, klima, şömine, banyo, tuvalet, sıcak su, televizyon mevcuttur. Çiftlik içerisinde yüzlerce badem ve zeytin ağaçları yanında organik tarım da yapılmaktadır. Büyük taş fırın, otantik yemek masası, çamaşır makinesi, tam teşekküllü ekstra mutfak ortak kullanım alanındadır.
Beslenme; kampımızda sporculara 3 öğün yemek verilmektedir. Ancak, sağlıklı beslenmek ve birkaç kilo vermek isteyenler için sabah öğünü atlanır, öğlen kahvaltı şeklinde, akşam protein ve sağlıklı yağlarca zengin, karbonhidratı düşük doğal ve dengeli yemekler hazırlanır ve açık havada kamelya altında birlikte yenir. Bir de bolca badem!
Kampa katılabilmek için orta seviyede yüzme bilmek yeterlidir. Katılımcılardan, varsa Türkiye Yüzme Federasyonu lisansı, yoksa aile hekiminden Sağlık Raporu, ayrıca her katılımcıdan feragatname istenir. Kampa sadece sporcular katılabilir.
Ücret; kamp aktiviteleri, 3 gece konaklama ve günde 3 öğün yemek dahil kişi başı günlük 350 TL. Erken kayıt ücreti (1 hafta öncesine kadar) 300 TL dir. Banka hesap bilgileri: Marathon Masters Spor Organizasyon Tic.Ltd.Şti. TR35 0006 7010 0000 0056 7610 55 Yapı Kredi Bankası 4.Sanayi Sitesi Şubesi