•   info@marathon-masters.com

Kulübümüzde, her yaştan ve seviyeden yetişkinlere yüzme kursu verilmektedir. Yüzme seviyesi ne olursa olsun, başlangıç temel yüzme hareketleri ve eğitimi, deneyimli antrenörlerimiz eşliğinde gerçekleştirilir. Başlamak için yüzme bilmek gerekmez, gerekli istek ve istikrarlı çalışma kısa zamanda sonuçlarını gösterir.

Yüzme, temelde insanoğlunun doğal hareketleri içerisinde bulunmaz. Karada evrim geçiren 200.000 yıllık Homo sapiens nadiren göl, nehir ve denizde yüzmüştür. Hemen hiç bir yüzme evrimi geçirmeyen insanoğlunun suyun üzerinde durabilmesi son derece karışık hareket kombinasyonunu gerektirmektedir. Sonuç olarak 6 yaşında yüzme eğitimine uygun bir çocuğun, 4 branşı (kelebek, sırtüstü, kurbağalama, serbest) yüzebilmesi haftada 5 gün yüzmeyle en az 3-4 yıl gerektirir. Kısa zamanda iyi bir yüzücü olma hayali taşıyanlar için bu kötü bir haber.

Yüzme çalışmalarımız, eğitmenle bire bir özel ders ve grup çalışmaları olarak iki çeşittir. Temelden başlamak isteyen bireylere 8 saatlik özel ders uygulanırken, yüzme seviyesi daha ileri olan yani suyun üzerinde durabilip bazı branşları yüzebilecek durumdakiler için grup antrenmanları yapılmaktadır. Üzülerek görüyoruz ki, son derece yetenekli bu bireylerin çocukluk veya gençlik dönemlerinde yüzme eğitimi almış olması durumunda uluslararası başarılara ulaşabilmesi mümkün olabilecekti. Türkiye Yüzme Federasyonu ve Dünya Yüzme Federasyonu FINA üyesi olan kulübümüz, istek halinde yüzme lisansı da çıkartmaktadır. Bu lisanslarla yurt içerisinde ve yurt dışındaki havuz veya açık su yüzme etkinlikleri ve yarışmalarına katılabilirsiniz.

Eğer, siz de sağlık için veya yüzmenizi geliştirmek için yardım istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurarak ücretsiz denemeye katılıp, misafirimiz olabilirsiniz. Çalışmalarımız, pazartesi, çarşamba ve cuma akşamları saat 20:30 da Bornova Şavkar Arena Yüzme Havuzunda yapılmaktadır. Sorularınız için: 0530 6411274

Yanınızda uygun bir yüzme mayosu, bone, gözlük, terlik ve havlu getirmeyi unutmayın.


Kurs Katılım Formu


HIZLI İLETİŞİM

Bizler, 1970 – 1980 arası İzmir’in yüzmede altın çağını yaşadığı zamanlarda çeşitli kulüplerde yüzen o zamanın küçükleriyiz. 40 yıl sonra, dostluklarımızın devam ettiği güzel bir kulüp ortamında Master Yüzücüler olarak tekrar birlikte yüzebilmenin keyfini yaşıyoruz. Bizimle birlikte aynı zamanda yüzmüş veya sonraki dönemlerde 25 yaş üzeri Master kategorisine geçmiş diğer yüzücüleri de bünyemize katmaya devam ederken, hiçbir yüzme geçmişi olmayan 25 yaş üzeri spor gönüllülerine de kapımız açık olmaya devam edecektir.