•   info@marathon-masters.com

Master Yüzme deyince, yaşı 25 in üzerindeki yüzme becerisi olan her kişinin içinde olduğu grup anlamını çıkarabiliriz. Bu gruptaki yüzücülere çocukluktan itibaren çok uzun yıllar yüzme eğitimi almış olanlarının yanında, yüzmeye yeni başlamış başlangıç seviyesindeki veya biraz ileri seviyedeki kişiler de dahildir. 

Türkiye'de tanınmaya yeni başlayan master yüzme, Türkiye Yüzme Federasyonu ve özel organizasyonların da varlığıyla yurt çapında yaz ve kış aylarında havuz ve denizlerde çeşitli yarışmalar düzenlemektedir. 25 yaş ve üzeri her sporcu Master sayılmakta ve her 5 yaş artarak yeni kategorilere geçilmektedir. 25-29 yaş kategorisi, 50-54 yaş kategorisi gibi. 

Yurt dışında uzun yıllardır devam eden ve ülkemizde de pek çok ilde yapılmaya başlayan Master Yüzme yarışlarına ilgi her geçen gün artıyor. Çanakkale ve İstanbul Boğaz yarışlarında her yaş grubundan ve ülkeden sporcular katılırken, en başarılı organizasyonlardan Aquamasters'ta 3-4 günlük havuz yarışlarının sonrasında denizde 1,5/ 3/ 6 km lik açık su yarışlarına Master Yüzücüler katılmaktadır. Ayrıca Kulübümüz artık Dünya ve Avrupa Master Şampiyonalarında başarıyla temsil edilmekte ve çeşitli madalyalar kazanmaktadır.

HIZLI İLETİŞİM

Bizler, 1970 – 1980 arası İzmir’in yüzmede altın çağını yaşadığı zamanlarda çeşitli kulüplerde yüzen o zamanın küçükleriyiz. 40 yıl sonra, dostluklarımızın devam ettiği güzel bir kulüp ortamında Master Yüzücüler olarak tekrar birlikte yüzebilmenin keyfini yaşıyoruz. Bizimle birlikte aynı zamanda yüzmüş veya sonraki dönemlerde 25 yaş üzeri Master kategorisine geçmiş diğer yüzücüleri de bünyemize katmaya devam ederken, hiçbir yüzme geçmişi olmayan 25 yaş üzeri spor gönüllülerine de kapımız açık olmaya devam edecektir.