•   info@marathon-masters.com
Açık Su Yüzme Akademisi Türkiye'de her düzeydeki master sporcuların bilgi ve deneyimlerinin artması, güçlü bir sosyal birliktelik oluşturmak, yıl boyu süren açık su yarış ortamının yaratılması amacıyla Datça'da kurulmuştur. Akademide yıl boyu seminer, söyleşi ve açık su yüzme kampının birleşiminden oluşan programlar yer alacaktır.

29 Ekim- 1 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak Akademi Programdaki konuklar;

Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran
LEN Open Water
Teknik Kurul Üyesi

Türkiye Yüzme Federasyonu
Açıksu / Yüzme / Sutopu
Teknik Kurul Üyesi

Ege Üniversitesi
Spor Bilimleri Fakültesi
Antrenörlük Eğitimi
Bölüm Başkanı

Program
---
1. Gün (Perşembe)
16:00 - Deniz Antrenmanı (Palamutbükü)
19:00 - Akşam Yemeği

2. Gün (Cuma) Tekne turu
08:00 -     Deniz Antrenmanı (Kargı Koyu)
10:00 -     Kahvaltı
16:00 -     Deniz Antrenmanı (İnce Burun)
19:00 -     Akşam Yemeği
20:00 -     Seminer: Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran
Yüzme sporunda su içi antrenmanların yazım ve uygulama temel prensipleri Moderatör: Turgut Esen

3. Gün (Cumartesi)
08:00 -     Deniz Antrenmanı (Ovabükü)
10:00 -    Kahvaltı
11:00 -    Knidos Antik Kent ziyareti
16:00 -     Deniz Antrenmanı (Hayıtbükü)
19:00 -     Akşam Yemeği
20:00 -     Seminer: Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran
Master sporcularda beslenmenin performansa etkisi Moderatör: Turgut Esen

4. Gün (Pazar)
08:00 -     Deniz Antrenmanı (Kurubük)
10:00 -     Kahvaltı
11:00 -    Sertifika Dağıtımı

Antrenman parkurları Palamut Bükü, Ova Bükü, Hayıt Bükü, Kargı Koyu, Akvaryum Koyu, İnce Burun, Kurubük gibi Datça’nın cennet koylarıdır. Günde iki sefer sabah ve akşam yapılan deniz antrenmanlarına birlikte başlanır ve hızlara göre gruplar halinde yüzülür. Sporcu kendi kapasitesine göre parkuru kısaltabilir. Sporcular, mayo, gözlük, bone, havlu, terlik, güneş kremi gibi kendi özel yüzme malzemelerini getirirler. Sporcular kendi imkanlarıyla ulaşımı sağlarlar.

Deniz antrenmanlarına katılabilmek için orta seviyede yüzme bilmek yeterlidir. Katılımcılardan, varsa Türkiye Yüzme Federasyonu lisansı, yoksa aile hekiminden Sağlık Raporu, ayrıca her katılımcıdan feragatname istenir.

Konaklama; 4 gün 3 gece Palamutbükü Dostlar Otel'de 2 veya 3 kişilik odalarda, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Tek kişilik oda ekstra +50 TL/gündür. 

Ücret; Seminer, söyleşi, açık su antrenman programı, konaklama, yemek, tekne turu, Knidos antik kent ziyareti dahil 1500 TL dir. Banka hesap bilgileri: Marathon Masters Spor Organizasyon Tic.Ltd.Şti. TR35 0006 7010 0000 0056 7610 55 Yapı Kredi Bankası 4.Sanayi Sitesi Şubesi.


HIZLI İLETİŞİM

Bizler, 1970 – 1980 arası İzmir’in yüzmede altın çağını yaşadığı zamanlarda çeşitli kulüplerde yüzen o zamanın küçükleriyiz. 40 yıl sonra, dostluklarımızın devam ettiği güzel bir kulüp ortamında Master Yüzücüler olarak tekrar birlikte yüzebilmenin keyfini yaşıyoruz. Bizimle birlikte aynı zamanda yüzmüş veya sonraki dönemlerde 25 yaş üzeri Master kategorisine geçmiş diğer yüzücüleri de bünyemize katmaya devam ederken, hiçbir yüzme geçmişi olmayan 25 yaş üzeri spor gönüllülerine de kapımız açık olmaya devam edecektir.