Hakkımızda

Anasayfa  /  Hakkımızda

Hakkımızda


Bizler, 1970 – 1980 arası İzmir’in yüzmede altın çağını yaşadığı zamanlarda çeşitli kulüplerde yüzen o zamanın küçükleriyiz. 40 yıl sonra, dostluklarımızın devam ettiği güzel bir kulüp ortamında Master Yüzücüler olarak tekrar birlikte yüzebilmenin keyfini yaşıyoruz. Bizimle birlikte aynı zamanda yüzmüş veya sonraki dönemlerde 25 yaş üzeri Master kategorisine geçmiş diğer yüzücüleri de bünyemize katmaya devam ederken, hiçbir yüzme geçmişi olmayan 25 yaş üzeri spor gönüllülerine de kapımız açık olmaya devam edecektir.

Kurulduğumuz 2016 yılı Ocak ayından itibaren Kulübümüz büyük ilgi görmüş, geniş katılımlarla lisanslı sporcularımızı bünyemize katmış ve özellikle açık su yarışlarında Türkiye’nin büyük kulüplerini geride bırakarak başarılı sonuçlar almaya başlamıştır.

Ayrıca yine bazı takım arkadaşlarımız, Cebelitarık ve Manş gibi dünyadaki bazı önemli deniz yüzme parkurlarında takım halinde veya bireysel olarak geçişler yapmışlar ve başarıları uluslararası yüzme camiasında ses getirmiştir.

Neden Master Yüzme?

Günümüzde hemen tüm kulüplerin küçükten itibaren yüzme eğitimi vermesi, master yüzmenin ihmal edilmesine sebep olmuştur. İzmir’de kulübümüz, Master Yüzme dalına bu ciddiyetle bakmakta ve çocuklarına yüzme ahlakı verecek anne babaları bu konuda bilinçlendirip, yüzme dünyasına katmayı amaçlamaktadır.